16-10-16 // 16:00 – Spektaklis ,,Pabėgėlių safaris”

Kategorija:

Renginio aprašymas

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ ir LARGO pristato spektaklį “Pabėgėlių safaris”.

„Pabėgėlių safaris“ – tai progresyvus miuziklas apie ginklus, gamtos parkus ir sienas.

Scenoje – du aktoriai Husamas Abedas iš Jordanijos ir Saga Björklund Jönsson iš Švedijos.
Menininkai neslepia – jų pasirodyme pabėgėlių drama slypi po gausiu ironijos sluoksniu. Dramatiškas istorijas kiekvienas žiūrovas turi atrasti po pasakojimais apie sienas, ginklus, gamtos rezervatus, kates, šunis ir „Ikea“.

Abu menininkai sako, kad pagrindinis „Pabėgėlių safario“ tikslas yra pakeisti žiūrovų požiūrį į pabėgėlius. Tiesa, nei vienas nesako, kokio pokyčio tikisi. Anot jų, svarbiausia paskatinti žmones įvertinti su pabėgėliais susijusius įvykius iš kitos perspektyvos, nesvarbu kokios.

Pasak Husamo Abedo, kuris pats gimė pabėgėlių stovykloje Jordanijoje, labai svarbu išgirsti visus pabėgėlių „krizės“ dalyvių balsus. Anot aktoriaus, tai darant galima atrasti ir tokių nuomonių, kurių net nežinojote esant. „Šis iššūkis provokuoja absurdiškas situacijas. Miuzikle kalbame apie kates ir šunis, „Ikea“ ir gamtos rezervatus. Tai ironiška, bet iš tiesų kalbame apie tikroviškas situacijas – nesame nutolę nuo realybės. Mūsų šou leidžia pasisakyti visoms pusėms. Girdi jūreivį, žmones, kurie už krizę nori prisiimti atsakomybę, pabėgėlį… Nuomonių gausa parodo situacijos sudėtingumą,“ – dėsto H. Abedas.

Scenarijaus autorė ir režisierė: Nicola Bremer
Muzika: Saga Björklund Jönsson [Father and Son Mainstream]
Scenografė: Réka Deák
Choreografija: Hanna Morau
Scenoje: Husam Abed and Saga Björklund Jönsson
Fotografija: Maria Björklund Jönsson
��Apie aktorius:

Husam Abed – Jordanijos performanso menininkas, muzikantas, gimęs palestiniečių šeimoje, šiuo metu gyvena tarp Jordanijos, Čekijos ir Rumunijos. Vadovauja Alternatyviam ir Lėlių teatrui DAMU (Čekijoje) ir taip pat yra Dafa Lėlių teatro (Jordanijoje ir Čekijoje įkūrėjas). Vienas iš “Flying Freedom” festivalio Čekijoje įkūrėjų, Amano teatro laboratorijos (Jordanijoje) įkūrėjas. �
Saga Björklund Jönsson – Švedijos performanso menininkė ir teatro režisierė, pabaigusi Performatyviojo meno mokyklą (Gotenburgas, Švedija). Ji dirbo su Oklahomos gamtos teatru jų turo Europoje metu, kūrė muziką keletui muzikinių šou Švedijoje, Norvegijoje ir kitose Europos šalyse. Viena iš „Father and Son Mainstream“ ir Bataljonen (Švedijoje) įkūrėjų. Šiuo metu yra Švedijos nacionalinio teatro režisierė ir kompozitorė.

Įėjimas – auka.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.